Niewiedza na temat przepisów obowiązujących w Polsce może okazać się bardzo kosztowna. Stwarza bowiem poważne zagrożenie otrzymania wysokich kar finansowych, a także powstania problemów z realizacją bieżącej działalności. Między innymi właśnie dlatego spółki zagraniczne funkcjonujące w Polsce tak chętnie decydują się na pomoc doradców i specjalistów z zakresu księgowości.
Wśród usług przez nich prowadzonych znajduje się obsługa korporacyjna spółek, której zakres może być naprawdę szeroki. Co jednak najważniejsze, zapewnia ona skuteczną realizację codziennych czynności, związanych z prowadzeniem firmy. Do tego dochodzi gwarancja spełniania wszelkich zasad wynikających z obowiązujących przepisów prawa, co oczywiście stanowi sposób na uniknięcie poważnych konsekwencji oraz strat finansowych.
Jakie czynności wchodzą w skład obsługi korporacyjnej?
Oferta rynkowa jest tak szeroka, że spółki zagraniczne bez większych trudności mogą nawiązać współpracę z firmami oferującymi usługi o charakterze kompleksowym. Związane są one nie tylko z prowadzeniem samej działalności, ale też z rejestracją i kapitalizacją spółki. Ogromne znaczenie ma ponadto wybór najlepszego sposobu rozliczania, a także wiele innych usług, takich jak zarządzanie administracyjne, przygotowanie powierzchni biurowej czy szeroko rozumiana pomoc prawna.
To oczywiście zaledwie niewielka część usług, z którymi związana jest obsługa korporacyjna. To od samej spółki zależy to, z czym wiązać się będzie doradztwo. Dobra, uznana firma bez trudu dostosuje się do specyfiki prowadzonej działalności, jak również konkretnych potrzeb oraz wymagań. Dlatego tak ważny jest przemyślany dobór partnerów. Nie należy kierować się wyłącznie ceną za realizowane usługi, ponieważ w ten sposób łatwo popełnić błąd.
Na koniec można jeszcze odpowiedzieć na jedno pytanie, które często pojawia się na stronach i forach dyskusyjnych – czy w ogóle warto decydować się na tak rozumianą obsługę korporacyjną? Jak najbardziej! Pozwala ona uporać się z wieloma problemami związanymi z bieżącą działalnością. Stanowi ponadto sposób na uniknięcie ewentualnych konsekwencji w przypadku niedopełnienia obowiązków zapisanych w prawie.
Pomoc doradców przyda się zwłaszcza na samym początku, kiedy to spółka dopiero wchodzi na polski rynek. Dobre zorientowanie się w obowiązujących przepisach prawa zawsze okaże się przydatne. Pozwoli bowiem na znacznie skuteczniejsze prowadzenie działalności – także pod względem prawnym.