Kredyty konsolidacyjne są coraz bardziej popularne wśród Polaków, dlatego obecnie można znaleźć je w wielu instytucjach finansowych. Polegają one na połączeniu wielu różnych zobowiązań w jedną całość, dzięki czemu można zmniejszyć ilość posiadanych zobowiązań, a także wysokość rat. Jednak zasady, na których są one udzielane, nie są tak oczywiste, jak na przykład w przypadku kredytów gotówkowych.
Często można na przykład spotkać się z pytaniem, jakie zobowiązania można połączyć za pomocą tego typu kredytu. Potencjalni kredytobiorcy zastanawiają się między innymi, czy możliwe jest skonsolidowanie innego kredytu konsolidacyjnego. Warto poznać odpowiedź na te pytanie, aby być lepiej przygotowanym do ewentualnej konsolidacji, dlatego dokładnie omówimy tę kwestię poniżej. Zapraszamy!
Jakie zobowiązania można skonsolidować?
Dokładne zasady konsolidacji mogą różnić się w zależności od wybranego banku. Ogółem mówiąc, zazwyczaj możliwa jest konsolidacja różnego rodzaju kredytów, takich jak kredyt gotówkowy lub odnawialny czy karty kredytowe. Niektóre instytucje finansowe dopuszczają także konsolidację innego kredytu konsolidacyjnego.
Nie trzeba łączyć kilku kredytów tego samego rodzaju. Można bez problemu skonsolidować razem zobowiązania całkowicie różnego typu. Warto wskazać, że często możliwa będzie jedynie konsolidacja zobowiązań udzielonych przez inne banki, a nie będzie można połączyć kredytów wewnętrznych.
Na maksymalną kwotę konsolidacji wpływa przede wszystkim zdolność kredytowa dłużnika. Można spotkać się z ofertami konsolidacji na nawet kilkaset tysięcy złotych, więc jest to potencjalnie sposób na poradzenie sobie z nawet największymi długami. Wydłużony okres spłaty (wynoszący nawet kilkanaście lat) umożliwia uzyskanie niskiej, łatwej do terminowej spłaty raty nawet przy wysokiej kwocie kredytu. Istnieje również możliwość dobrania do kredytu dodatkowej gotówki na dowolny cel.
Żeby dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju kredytu, warto udać się pod adres https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/. Nie bez powodu konsolidacja jest czymś, na co decyduje się coraz większa ilość dłużników – to skuteczny sposób na odzyskanie wolności finansowej i poradzenie sobie ze zbyt wysokimi ratami obecnych kredytów i pożyczek.
Czy można skonsolidować zobowiązania pozabankowe?
Instytucje finansowe mogą być negatywnie nastawione do konsolidacji zobowiązań pozabankowych, w tym chwilówek. Nie oznacza jednak, że jest to niemożliwe. Niezbędna może być jednak pomoc specjalisty. Dobry pośrednik kredytowy, taki jak Habza Finanse, wie dokładnie, jakie procedury obowiązują w poszczególnych bankach i będzie w stanie ustalić, gdzie dana osoba będzie miała najwyższe szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.
Niezależnie od tego, jakie rodzaje zobowiązań chcemy połączyć i tego, czy są to długi bankowe, czy pozabankowe, wsparcie eksperta okaże się nieocenione pod wieloma względami. Jest to znacznie pewniejsze i mniej stresujące rozwiązanie niż próba pozyskania kredytu samodzielnie. Nie ryzykujemy też, że niepotrzebnie przepłacimy, myląc się i wybierając mało korzystną ofertę.